بهینه سازی وب سایت

آموزش بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو , SEO


چگونه نقشه ای برای محتوا و مطالب وب سایت ایجاد کنیم؟

مهدخت یافتیان 14 دیدگاه اصول طراحی وب سایت , بهینه سازی وب سایت Saturday, 19th January , 2013 33274 بازدید

نقشه ی محتوا و مطالب وب سایت یک تکنیک بصری است و برای کمک به سازماندهی و درک محتوای وب سایت ها، استفاده می شود. این تکنیک ساده، ارزشمند ترین بخش استراتژی تولید و استفاده درست از محتوا ومطالب صفحات وب می باشد . در این مطلب سعی شده است در مورد اهداف استفاده از نقشه راهنمای مطالب وب و چگونگی ایجاد آن نکات کاربردی، ارائه شود:

 نقشه راهنمای محتوای وب - webtarget.ir

چگونه نقشه ای برای محتوا و مطالب وب سایت ایجاد کنیم؟

21 دلیل اهمیت پست های مهمان

اگر از انتشار مطالب قدیمی ،درج keyword های مختلف، استفاده از backlink ها و در کل از روشهای متداول بهینه سازی و SEO خسته شده اید، اگر مهارت های شما در این زمینه از رده خارج و به روز نیست، در نتیجه با نتایج غمگین کننده ای از آخرین به روزرسانی گوگل برای rank وب سایت خود مواجه شده اید و نیاز دارید که حجم بازدید کنندگان زیادی را به سایتتان سرازیر کنید، بهتر است الگوریتم همیشه در حال تغییر موتورهای جستجو را بوسیله خوانندگان خشنود و انتشار مطالب مفید در سایت، تنظیم کنید. نتیجه آخرین به روز رسانی، گوگل به ما زمان تغییر در SEO سایت را نمایش میدهد.

نوشتن پست های مهمان پلی ارتباطی است بین خوانندگان مطالب و عناصر اصلی و مهم SEO .

21 دلیل اهمیت پست های مهمان - webtarget.ir

21 دلیل اهمیت پست های مهمان

ده اشتباه بزرگ در HTML که نباید مرتکب شوید

امیر سروری 60 دیدگاه HTML , استاندارد وب سایت , بهینه سازی وب سایت Monday, 22nd August , 2011 124215 بازدید

یادگیری اصول کدنویسی کار بسیار پیچیده ای نیست اما آشنایی و تسلط بر این قوانین و رعایت اصول استاندارد و صحیح در کدنویسی نیاز به تجربه و کار فراوان دارد . در این مجموعه به بررسی ده اشتباه بزرگ در نوشتن کدهای HTML میپردازیم که رعایت آنها می تواند در استاندارد سازی کدهای HTML شما تاثیر بسیاری داشته باشد . شاید بتوان گفت تفاوت یک طراح وب سایت حرفه ای و آماتور در رعایت همین اصول و قوانین است که در زیر به ده مورد از آنها اشاره میشود .

ده اشتباه بزرگ در HTML که نباید مرتکب شوید

کتاب آموزش بهینه سازی وب سایت – راهنمای گوگل

راهنمای مقدماتی بهینه سازی وب سایت برای طراحان وب

با توجه به نیاز طراحان و مدیران وب سایت و اهمیت بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو ، این کتاب همراه با مثال ها و تمرین برای درک هر چه بهتر موضوعات با استفاده از کتاب راهنمای گوگل نوشته شده است .

در ابتدا این راهنما برای متخصصان داخلی گوگل در نظر گرفته شده بود ولی تصمیم گرفته شد که یک نسخه از آن هم برای مدیران وب سایت ها جهت بهینه سازی و ایجاد اثر متقابل بین کاربران و موتور های جستجو در نظر گرفته شود.

شایان ذکر است که این راهنما اسرار بیشتر شدن رتبه ( Page Rank ) صفحات وب سایت شما را باز گو نمی کند. از تمرین های مفیدی که در زیر سر تیتر های مطالب لیست شده اند برای راحت تر بررسی کردن و داشتن درک بهتری از محتوای وب سایت خود برای موتور های جستجو استفاده کنید. بهینه سازی برای موتور های جستجو، در واقع ایجاد یک تغییر کوچک در بخشی از وب سایت است .

روش بهتر دیده شدن توسط موتورهای جستجو برای کسب رتبه بهتر و مخاطبان بیشتر به صورت هدفمند ( کسب مخاطبانی که واقعا به دنبال خدمات شما هستند .) موتورهای جستجو در معرفی و ایجاد ارتباط میان کاربران و ارائه دهندگان خدمات نقش بسیار مهمی را بر عهده دارند و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو نقش بسیار تعیین کننده ای در رقابت شما برای بهتر دیده شدن دارد .

شما با برخی از موضوعات مطرح شده در این راهنما آشنا هستید چون آنها اجزاء اصلی هر وب سایتی محسوب می شوند ولی شاید شما این راهکارها را برای بهینه شدن وب سایت خود انجام نداده اید .در حقیقت مطلب اصلی این راهنما در مورد نحوه بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو است. باید درک کنید که چه چیزی برای بازدید کنندگان سایت شما بهتر است . آنها اصلی ترین مخاطبان محتوای وب سایت شما هستند و از موتور های جستجو برای یافتن خدمات و اطلاعات شما استفاده می کنند . تمرکز تنها برای تغییر رتبه ( Page Rank ) وب سایت نتیجه دلخواه را به شما نخواهد داد .

بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو، وب سایت شما را ، هنگام رویت کردن نتیجه جستجو ، در موقعیت مناسبی برای دیده شدن قرار می دهد اما در نهایت، مصرف کنندگان، کاربران شما هستند نه موتور های جستجو. سایت شما ممکن است بزرگ یا کوچکتر از مثال داخل راهنما و یا دارای محتوای زیادی باشد. اما روشهای بهینه سازی که در زیر توضیح داده ایم شامل همه سایت ها می شود، چه بزرگ و چه کوچک . ما امیدواریم که راهنمای ما به شما ایده های جدیدی در زمینه نحوه بهینه سازی وب سایتتان بدهد

کتاب بهینه سازی سایت webtarget.ir

امیدواریم که این تلاش کوچک مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گیرد و با نظرات و موفقیت های خود در این زمینه ما را خوشحال نمائید

” جهت حمایت این کتاب را به خوانندگان وب سایت خود معرفی کنید “

دانلود نسخه PDF با کیفیت بالا ( 1.30 mb ) | دانلود نسخه PDF با کیفیت متوسط ( 800 kb )
پسورد : webtarget.ir

کتاب آموزش بهینه سازی وب سایت – راهنمای گوگل

تبلیغات موثر و استاندارد – آموزش بهینه سازی سایت – #11

امیر سروری 7 دیدگاه بهینه سازی وب سایت Monday, 30th May , 2011 21861 بازدید

از روشهای صحیح و استاندارد برای تبلیغ وب سایت خود استفاده کنید

لینکهای ورودی به وب سایت , backlinks

گوگل متوجه این موضوع است که شما می خواهید دیگران را از زحمت های زیادی که برای آماده سازی سایت و محتوای آن کشیده اید، مطلع کنید. لینک های سایت به تدریج و از طریق جستجو ی محتوا پیدا و کشف خواهند شد. تبلیغ موثر مطالب وب سایت با سرعت بیشتری به کشف وب سایتتان توسط علاقه مندان کمک می کند . با توجه به مطالب ارائه شده در مجموعه آموزش بهینه سازی وب سایت استفاده افراطی از این مطالب می تواند به شهرت و اعتبار وب سایت شما لطمه بزند. به یاد داشته باشید که مهمترین نکته در پیشرفت و شناخته شدن یک وب سایت نحوه خدمات و مطالب مفید خواهد بود .

تبلیغات موثر و استاندارد – آموزش بهینه سازی سایت – #11

استفاده از لینک nofollow – آموزش بهینه سازی سایت – #10

امیر سروری 13 دیدگاه بهینه سازی وب سایت Sunday, 29th May , 2011 28390 بازدید

استفاده مناسب از nofollow

مبارزه با اسپم ها به وسیله nofollow

قرار دادن خصوصیت rel=”nofollow” در یک لینک به گوگل می گوید که این لینک مشخص در سایت شما نباید دنبال شود و و یا اینکه وب سایت شما اعتبار وب سایت لینک شده را تائید نمی کند .

استفاده از خصوصیت rel=”nofollow” در چه زمانی مفید است ؟ اگر وب سایت شما دارای وبلاگ و با امکان کامنت گذاری عمومی است لبنک هایی که در داخل کامنت ها وجود دارد ممکن است سابقه وب سایت شما را به صفحاتی ببرد که از نظر شما مورد تائید نیست. قسمت کامنت ها میتوانند هدف خوبی برای اسپمر ها باشند .

استفاده از لینک nofollow – آموزش بهینه سازی سایت – #10

robots.txt محدود کردن موتورهای جستجو – آموزش بهینه سازی سایت – #9

امیر سروری 22 دیدگاه بهینه سازی وب سایت Sunday, 22nd May , 2011 37780 بازدید

استفاده مناسب از robots.txt

محدود کردن موتورهای جستجو بوسیله robots.txt

فایل robots.txt یک فایل متنی است و به موتورهای جستجو این پیام را می دهد که اجازه دسترسی به کدام قسمت وب سایت شما برای جستجو شدن را دارند . این فایل که robots.txt نام دارد در ریشه یا root سایت شما قرار داده می شود .

شاید شما به هر دلیل نخواهید صفحه ای از سایت شما جستجو شود ( شاید آن صفحه در صورت جستجو شدن توسط موتورهای جستجو برای کاربران قابل استفاده نباشد ) . اگر شما می خواهید که مانع جستجو شدن صفحه وب سایت خود توسط جستجو گران شوید google webmaster tools به شما کمک خواهد کرد یک فایل robots.txt را با استفاده از ابزار robots.txtgenerator برای وب سایت خود بسازید .

robots.txt محدود کردن موتورهای جستجو – آموزش بهینه سازی سایت – #9

استفاده مناسب از عنوان ها – آموزش بهینه سازی سایت – #8

امیر سروری 11 دیدگاه بهینه سازی وب سایت Sunday, 22nd May , 2011 23179 بازدید

استفاده مناسب از تگ های عنوان ( h1,h2,h3,h4,h5,h6 )

از تگ های عنوان برای تاکید بر اهمیت متن استفاده کنید

تگ های عنوان ( با تگ head در html یا عناوین http اشتباه نکنید) برای نمایش مناسب ساختار متن در صفحه به کاربران استفاده می شوند و از اهمیت بسیار زیادی در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو برخوردارند. تگ های عنوان دارای ۶ سایز هستند اولین تگ با h1 که مهمترین تگ است شروع می شود و به تگ h6 که کم اهمیت ترین است ختنم میشود)

استفاده مناسب از عنوان ها – آموزش بهینه سازی سایت – #8

بهینه سازی تصاویر – آموزش بهینه سازی سایت – #7

امیر سروری 6 دیدگاه بهینه سازی وب سایت Sunday, 15th May , 2011 20537 بازدید

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

اطلاعات مرتبط با هر تصویر توسط alt text قابل درک است

تصاویر بخش قابل ملاحظه ای از صفحات وب سایت شما را تشکیل میدهند بنابراین بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.توانایی alt در یک تگ img این توانایی را به شما خواهد داد تا یک توضیح و اطلاعات جایگزین برای یک تصویر بنویسید. هنگامی که این تصاویر به هر دلیلی در صفحات وب سایت شما نمایش داده نشود ، این توضیحات جایگزین تصاویر خواهند شد و همچنین این تصاویر توسط موتورهای جستجو خوانده و تحلیل میشوند.

بهینه سازی تصاویر – آموزش بهینه سازی سایت – #7

استفاده از متن مناسب برای لینک – آموزش بهینه سازی سایت – #6

مهدخت یافتیان 4 دیدگاه بهینه سازی وب سایت Sunday, 8th May , 2011 20653 بازدید

استفاده از متن مناسب برای لینک

متن مناسب برای لینک باعث آسانتر شدن بررسی محتوا توسط موتورهای جستجو می شود

متن لینک متن قابل کلیکی است که در بین تگ anchor , a قرار میگیرد و کاربر در نتیجه این متن را خواهد دید و برای رفتن به صفحات مورد نظر بر روی آن کلیک می نماید .

این متن درباره صفحه ای که به آن خواهیم رفت به کاربران و رباتهای گوگل توضیحات اولیه خواهد داد و کمک میکند تا محتوای صفحات مورد نظر را قبل از ورود به آنها تشخیص دهیم .

لینک های صفحات شما ممکن است داخلی باشد ( به صفحات دیگری در داخل وب سایت شما مرتبط شود ) و یا خارجی باشد ( به محتواهای دیگری در خارج سایت لینک شود ) در همه این حالت ها مناسب ترین متن لینک ، متنی است که باعث راهنمایی و بررسی راحت تر کاربران شود .

استفاده از متن مناسب برای لینک – آموزش بهینه سازی سایت – #6

ارائه محتوا و خدمات – آموزش بهینه سازی سایت – #5

مهدخت یافتیان 3 دیدگاه بهینه سازی وب سایت Sunday, 1st May , 2011 15931 بازدید

تولید محتوا

تولید محتوای درست ، مفید و کاربردی

کاربران وقتی محتوای خوب را می بینند، می شناسند و می خواهند دیگران را به سمت آن راهنمایی کنند. این کار از طریق پست های وبلاگ ها، شبکه های اجتماعی، ایمیل، فروم ها و سایر راهکارها قابل اجرا می باشد.محور اصلی صحبت ما این است که چه چیزی باعث ساخت و ایجاد اعتبار وب سایت برای کاربران و گوگل می شود و بدست آوردن این اعتبار به ندرت با نداشتن کیفیت در محتوای وب سایت صورت می گیرد.

محتوای منحصر به فرد و جذاب و قابل درک و استفاده برای کاربران خود تولید کنید و از رقبای خود پیشی بگیرید

ارائه محتوا و خدمات – آموزش بهینه سازی سایت – #5

دسترسی آسان به صفحات – آموزش بهینه سازی سایت – #4

مهدخت یافتیان 2 دیدگاه بهینه سازی وب سایت Friday, 22nd April , 2011 18766 بازدید

وب سایت خود را برای بررسی آسانتر بهینه سازی کنید

دسترسی آسان به تمام صفحات وب سایت برای دست یافتن بازدید کنندگان به محتوای دلخواه

این موضوع به موتورهای جستجو در دانستن اینکه کدام محتوا از نظر مدیر وب سایت اهمیت دارد ، کمک می کند . با وجودی که نتیجه جستجوی گوگل بر اساس سطح و میزان بازدید صفحات لیست می شوند اما نقش هر صفحه از وب سایت را برای نمایش هر چه بیشتر نقش آن درک می کند وبه آن اهمیت می دهد.

دسترسی آسان به صفحات – آموزش بهینه سازی سایت – #4

url بهبود ساختار لینک ها – آموزش بهینه سازی سایت – #3

مهدخت یافتیان 2 دیدگاه بهینه سازی وب سایت Saturday, 9th April , 2011 16437 بازدید

بهبود ساختار لینک ها url

آدرسهای ساده و قابل فهم ، نوع مطلب و اطلاعات مربوط به آن را به سادگی بیان می کنند

ایجاد دسته بندی ها و نام گذاری مناسب فایل ها و سندهای مختلف یک وب سایت به تنهایی برای داشتن یک وب سایت طبقه بندی شده و مناسب کمک نمی کند اما می تواند منجر به بهتر بررسی شدن اسناد بوسیله موتور های جستجو شود. همچنین می تواند به ایجاد url های کاربردی و مناسب تر برای کاربرانی که می خواهند به محتوای صفحات وب سایت شما دسترسی پیدا کنند ، کمک کند.بازدید کنندگان با دیدن یک url طولانی و عجیب که فقط چند کلمه ی آن قابل تشخیص است ،گیج می شوند.

url بهبود ساختار لینک ها – آموزش بهینه سازی سایت – #3

meta description متا تگ توضیحی – آموزش بهینه سازی سایت – #2

مهدخت یافتیان 12 دیدگاه بهینه سازی وب سایت Tuesday, 5th April , 2011 28462 بازدید

استفاده از متا تگ های توضیحی meta description

خلاصه ای از مطالب را به صورت متا تگ های توضیحی تعیین کنید

متا تگ های توضیحی به موتور جستجوی گوگل و موتورهای جستجوی دیگر خلاصه ای از مطالب آن صفحه را معرفی می کند.زمانیکه باید برای عناوین صفحات از یک عبارت کوتاه یا چند لغت استفاده کنیم، می توانیم از یک جمله یا یک پاراگراف کوتاه در متا تگ های توضیحی استفاده کنیم.
وب مستر گوگل Google Webmaster دارای یک بخش تحلیل محتوایی است که به صورت دستی عمل می کند ( HTML suggestions ) ، این بخش به شما درباره هر کدام از توضیحاتی که در متا تگ ها می تواند قرار گیرد کمک می کند، مثلا کوتاه یا بلند بودن ، چندین مرتبه تکرار شدن مطالب (اطلاعات مشابه برای تگ عنوان title نیز نمایش داده می شود.) . تگ عنوان title مانند متا تگ توضیحی در تگ هد head در سند html شما قرار داده می شود.

meta description متا تگ توضیحی – آموزش بهینه سازی سایت – #2

page title عنوان صفحات – آموزش بهینه سازی سایت – #1

مهدخت یافتیان 7 دیدگاه بهینه سازی وب سایت Sunday, 3rd April , 2011 19083 بازدید

یک وب سایت ساختگی در کل این راهنما به عنوان مثال استفاده شده است . برای مصور شدن نکات ذکر شده ، برای هر موضوع، مثال مورد نیاز آن را از وب سایت ساختگی برای شما عنوان می کنیم . مشخصات وب سایتی که در راهنما شده است به شرح زیر است:

نام تجاری وب سایت : “Brandon’s Baseball Cards”
نام دامنه : brandonsbaseballcards.com
تمرکز فعالیت بر روی : فروش آنلان بلیط های بیسبال ، مقالات و اخبار
از نوع وب سایتهای کوچک با حدود 250 صفحه

page title عنوان صفحات – آموزش بهینه سازی سایت – #1

وبلاگ ها برای افزایش بهره وری وب سایت ها

امیر سروری 4 دیدگاه بهینه سازی وب سایت , تبلیغات و بازاریابی Monday, 21st February , 2011 16593 بازدید

یک وبلاگ چیست؟ چرا برای موتورهای جستجو اینقدر با اهمیت است و چرا وجود آن برای وب سایت شما لازم است؟

وبلاگ، وب نوشت، یا بلاگ یک وب سایت یا صفحاتی از یک وب سایت اینترنتی متشکل از مطالب کوتاه به نام پست (Post) با محتوای اندیشه ، اطلاعات و یا خاطرات روزانه شخصی و پیوندهایی است که به ترتیب زمانی از جدید به قدیم قرار گرفته‌اند .نویسنده وبلاگ ممکن است یک یا چند نفر باشد.
واحد مطالب در وبلاگ، «پست» است، در حالی که واحد مطالب در وب سایت صفحه (Page) است. معمولاً در انتهای هر مطلب، برچسب تاریخ و زمان، نام نویسنده و پیوند ثابت به آن یادداشت ثبت می‌شود. فاصلهٔ زمانی بین مطالب وبلاگ لزوماً یکسان نیست و زمان نوشته‌شدن هر مطلب به خواست نویسندهٔ وبلاگ بستگی دارد. مطالب نوشته شده در یک وبلاگ همانند محتویات یک وب سایت معمولی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. در بیشتر موارد وبلاگ ها دارای روشی برای دسترسی به بایگانی یادداشت‌ها هستند (مثلاً دسترسی به بایگانی بر حسب تاریخ یا موضوع). بعضی از وبلاگ ها امکان جستجو برای یک واژه یا عبارت خاص را در میان مطالب به کاربر می‌دهند.
شما خواهید دید که یک وبلاگ چگونه می تواند پویایی و تحرک را به یک وب سایت ببخشد و باعث رشد و پیشرفت یک وب سایت و کسب و کار شود .

وبلاگ ها برای افزایش بهره وری وب سایت هاکلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت وب تارگت محفوظ است ©2024 وب‌تارگت

استفاده از مطالب وب سایت در سایر وب سایت‌ها و نشریات چاپی با ذکر منبع آزاد است.