6 اشتباه روزانه که سلامتی و حتی شغل شما را تهدید می کند


مهسا کیانی 40 دیدگاه کار و زندگی Saturday, 2nd March , 2013 72775 بازدید

کاملا مطمئن و به جرات می توان گفت شمایی که تصمیم به خواندن این مقاله گرفته اید و برای خواندن مطلب به صفحه نمایش خود خیره شده اید، طراح  و یا برنامه نویس حرفه ای هستید یا حداقل تلاش می کنید که کار خود را به بهترین نحوممکن انجام دهید تا حرفه ای شوید.

برای حرفه ای شدن در کارتان مشکلی  وجود ندارد و قطعا برای زحماتی که تا کنون انجام داده اید نیز بایستی پاداش دریافت کنید اما برای شما هم شگفت انگیز خواهد بود اگر بدانید در مسیر حرفه ای شدن چالشی وجود دارد که اکثر مردم و حتی خود شما هم با آن دسته پنجه نرم می کنید و آن  بی تفاوتی و یا سهل انگاری در مورد حفظ مهم ترین دستگاه وجودی خود – یعنی همان بدن و سلامت آن  است.

 6 اشتباه روزانه که سلامتی و حتی شغل شما را تهدید می کند - webtarget.ir

موضوع سلامت بدن فقط در مورد انجام فعالیت های فیزیکی در زندگی شما نیست… شما فقط 30 دقیقه فعالیت بدنی در روز  دارید؟ خب 23.5 ساعت دیگر را برای  حفظ سلامت خود چه کاری انجام می دهید؟

دکتر پیتر تی کاتزمارزیک

شما بعد از خواندن این مقاله احساس بهتری خواهید داشت زیرا در این مطلب قصد دارم در مورد یک بینش اساسی و درست در مورد یک زندگی سالم و پر جنب و جوش بیان کنم و در عین حال به نکاتی در مورد چگونگی اجتناب از اشتباهات روزانه ای که سلامتی ما را تهدید می کند،بپردازم.

با تغییرطرز فکر خود شغلتان را حفظ نمایید

 

 6 اشتباه روزانه که سلامتی و حتی شغل شما را تهدید می کند - webtarget.ir

وقتی انتخاب می کنیم که یک طراح وب و یا برنامه نویس باشیم در واقع انتخاب کرده ایم که ساعات زیادی را  روبه روی مانتور نشسته و بیشتر وقت خود را  به این کار اختصاص دهیم . قطعا بعد از  مدتی دچار کمر درد، گردن درد، درد در مچ دست و دیگر دردها خواهیم شد . راه حل چیست؟ ناله و شکایت ؟ آیا برای بهبود سلامت خود می بایست کارمان را عوض کنیم؟ نه این درست نیست بهترین راه، مقابله با این دردهاست . مقصر خود ما هستیم . بیاید طرز فکر خود را در این رابطه تغییر دهیم و همه تلاش خود را به کار برده تا موضوعاتی که باعث تهدید سلامتیمان میشود را از بین ببریم.

1- استرس را از خود دور کنید

  

 6 اشتباه روزانه که سلامتی و حتی شغل شما را تهدید می کند - webtarget.ir

بیاید این بار با انصاف وعادلانه فکر کنیم ،آیا واقعا شیوه زندگی خود را به اندازه کافی فعال و سالم میدانید آن هم با نشستن در تمام طول روز وکلیک بر روی موس و یا تایپ به وسیله کیبورد ؟

امیدوارم که جوابتان همانند من منفی باشد چون در غیر اینصورت نیاز به حضور درکلاس های آمادگی جسمانی، یا دویدن درخیابان و پارک را  احساس نمی کنید.

حتی اگر شما ازعدم تناسب اندام درزندگی خود کاملا آگاه باشید، هیچ چیز به خودی خود تغییر نخواهد کرد.شما تنها کسی هستید که می تواند هرگونه تغییر را در زندگی خود ایجاد کند.

زمانیکه به جای ” عمل” کردن و برداشتن اولین قدم برای حفظ سلامتی تنها به “فکر” بالا بردن سطح آمادگی جسمی و فعالیتهای روزمره در زندگی خود باشید ،چیزی به عنوان استرس وافسردگی را به زندگی خود وارد نموده اید و زمانیکه استرس , افسردگی و حتی بیشتر از آن ,در زندگیتان باشد, درنهایت با یک سری از مشکلات سلامتی، مانند بیماری های قلبی، زخم معده، اضطراب،و غیره روبرو خواهید شد.

فقط یک گام برای آرام و سرشار از انرژی بودن نیاز است

برای درک اولین گام به شما پیشنهاد می کنم که ورزش کنید اما لطفا  به یاد داشته باشید که ورزش  به تنهائی برای حفظ سلامتی کافی نیست.

منظوراز ورزش کردن انجام دو ماراتن و یا شروع یک برنامه آموزشی درالمپیک نیست, آن هم پس از گذراندن سالهای بدون ورزش و تمرین. ورزش را با انجام فعالیت هایی مانند پیاده روی،آهسته دویدن ، انجام یوگا یادوچرخه سواری آغاز کرده و به سوی دو سرعت و کوهنوردی گسترش دهید.  ورزش کردن باعث می شود استرس، افسردگی واضطراب فرسنگها از شما دور شود.

2-رفتار مناسب با ساعد و بازوان خود داشته باشید

 6 اشتباه روزانه که سلامتی و حتی شغل شما را تهدید می کند - webtarget.ir

آیا تا به حال در مورد سندرم تونل مچ دست (Carpal Tunnel Syndrome) چیزی شنیده اید؟ این موضوع بسیار ناراحت کننده است، اما بهتر است با شما صادق بود. این سندرم  بر روی همه ازجمله کارمندان وطراحان وتوسعه دهندگان وب تاثیرمی گذارد.

علائمی از جمله:درد، سوزش، بی حسی و خارش در ناحیه مچ دست که عمدتا با تایپ بیش ازحدایجاد می شود از جمله عوامل مبتلا شدن به سندرم تونل مچ دست خواهند بود

پیشگیری از آن سخت نیست

سعی کنید همیشه مچ دست خود را کمی خمیده و پایین تر ازصفحه کلید نگه دارید. بدیهی است که در هنگام کار به آرامش نیازمندید، اما درصندلی خود خمیده ننشینید، و پاهای خود را صاف بر روی زمین بگذارید.

دقیقا مثل بدن شما که به ورزش وکشش در طول روز نیاز دارد، مطمئن شوید که انگشتان، مچ دست ودست های خود را نیز در طول روز ورزش و نرمش می دهید.

یکی دیگر از نکاتی که می توان یادآور شد این است که در هنگام کار می توانید آرنج ها را کنار پهلوی خود نگه دارید. با انجام این کار انگشتانتان با پلتفرم سازگارتری کار می کنند و مچ دستتان هرگز در هنگام کار پیچ نمی خورد.

3-مانند یک نوزاد بخوابید

 6 اشتباه روزانه که سلامتی و حتی شغل شما را تهدید می کند - webtarget.ir

یک شمع را بر روی میز کار خود تصور کنید . هنگامی که این شمع را روشن می کنید  قطعا زیبا به نظر میرسد. اما ، تنها پس ازچند ساعت همه شمع برروی میز آب خواهد شد.

این مثال  معنای واقعی کلمه سوزاندن را شرح می دهد در صورتی که یک خواب با کیفیت و کافی را از خود دور کنید شما هم مانند این شمع آب می شوید و از بین می روید. این به این معنا است که خواب کافی و با کیفیت از با اهمیت ترین موارد برای حفظ سلامتی است زیرا در صورت نداشتن خواب کافی و با کیفیت شما انواع درد ها و بیماری ها را تجربه خواهید کرد

آیا تا به حال از خستگی سر خود را بر روی صفحه کلید  گذاشته اید؟ شاید هم در این بین چرت کوچکی زده باشید .پس مطمئنا  لذت چرت زدن را به یاد می آورید و با آن خاطره دارید.

باور کنید، اگرفتوشاپ خود را به مدت 8 ساعت در طول روز بازنگه دارید و با آن کار کنید ، هیچ شانسی برای تبدیل شدن به یک طراح وب  و یا برنامه نویس برایتان وجود نخواهد داشت. همه ما باید زمان خود را برای کار برنامه ریزی کرده و مقداری از آن را به استراحت و خواب اختصاص دهیم، زیرا بدن ما به یک خواب خوب و مفید نیازمند است.

اگر خوب استراحت نکنیم، به طور مداوم در طول روز باحملات خواب مانند بی حالی و کسلی مواجه خواهیم شد.

هر فرد بالغ، به حدودهفت تا هشت ساعت خواب خوب و با کیفیت در طول شبانه روز نیاز دارد.

همیشه سعی نمایید اختلالاتی که در اطرافتان به وجود می آید و خوابتان را تحت تاثیر قرار می دهد از بین ببرید مانند: درجه حرارت وکیفیت هوای اتاق ، سر و صدا از طرف اعضای خانواده،  سر و صدا در خیابان ویاحتی همسایگان.

4-آسیب دیدن بینایی بسیار نا راحت کننده است

 

 6 اشتباه روزانه که سلامتی و حتی شغل شما را تهدید می کند - webtarget.ir

آسیب رسیدن به بینایی، یکی از  مشکلات جدی است و در بسیاری از موارد می تواند مشکلات پیچیده تری با خود به همراه داشته باشد.

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در شرایط نشستن روبروی کامپیوتر با آن روبه رو می شوید، درد چشم است که اغلب فشار چشم (Asthenopia) نامیده می شود. این وضعیت ممکن است به خودی خود مسائل قابل توجهی را در بر نداشته باشد، اما میتواند با خودعلائم دیگر مانند خستگی و درد داخل و یا اطراف چشم، تاری دید، سردرد وگاهی دوبینی را به همراه بیاورد .

مشکلات بینائی به دلیل انجام برخی عادات روزانه ، مانند تمرکز بصری شدید ایجاد می شود ، خیره شدن به صفحه رایانه و لپتاپ در تمام طول روز، و یا حتی نگاه کردن به مانیتورهای قدیمی  CRT برای مدت زمان کوتاه می تواند به چشم فشار آورد.

بدون چشم، طراحی و برنامه نویسی وب سایتی وجود نخواهد داشت. ازآنها خوب مراقبت نمایید.

در خصوص مراقبت از چشمانتان به این راهنمایی ها  توجه کنید:

اولین نکته، مراجعه به مراکز معاینه چشم است. یک برنامه روتین برای معاینه چشم هایتان در نظر بگیرید.داشتن معاینات چشم به پیشگیری و حتی درمان مشکلات بینایی کمک فراوانی می کند. توصیه پزشکان این است: حداقل یک بار در سال معاینه چشم داشته باشید.

مانند ورزش بدن ، شما می توانید (بهتر است بگویم باید) چشمانتان را هم ورزش دهید. پس از اینکه به طور مداوم به صفحه  نمایش خیره شدید به مدت حداقل 20 ثانیه چشمانتان را از روی صفحه بردارید ، از پنجره به بیرون و یا به عکس روی دیوار نگاهی بیاندازید.   یادتان باشد در طی این 20 ثانیه به صفحه نمایش موبایل خود نگاه نکنید( چه فرقی می کند آن هم صفحه نمایش است) و شما باید این تمرین را حداقل هر 20 دقیقه انجام دهید.

پلک زدن می تواند در این زمینه بسیار کمک کند ،و برای جلوگیری از خشکی و سوزش چشم  هم مفید است.

و آخرین نکته، استفاده از نور مناسب است.

5-کوچکترین درد در ناحیه کمر و پشت گردن را جدی بگیرید

 

 6 اشتباه روزانه که سلامتی و حتی شغل شما را تهدید می کند - webtarget.ir

هم اکنون می خواهم از شما بپرسم امروز چند ساعت را بر روی صندلی به ظاهر راحت محل کار خود نشسته اید؟

مطمئن باشید ، کمر شما هرگز شما را به خاطر نشستن طولانی مدت در یک صندلی در تمام طول روز نخواهد بخشید. اولین چیزی که شما را متوجه  مبتلا شدن به درد کمر می کند درد گردن و جدی تر از آن مشکلات ستون فقرات خواهد بود.

به طور کلی”نشستن” یک موقعیت بسیار استاتیک است، که باعث افزایش استرس در کمر و  پشت گردن میشود ، و همچنین مقدار زیادی  فشار به عضلات ستون فقرات و دیسکهای کمر می آورد.

برای جلوگیری ازکمر درد، ازصندلی خود به درستی استفاده کنید

در صورت امکان، همیشه ارتفاع میزرا با خود تنظیم کنید. شاید جابه جا کردن میز کار دشواری باشد. پس حداقل، به دنبال راهکاری برای تنظیم صندلی خود با میز مورد نظر  باشید.

تا حد امکان به میزخود نزدیک شوید ، قسمت  بالای بازوها را موازی ستون فقرات نگه داشته و آرنج خود را در زاویه90درجه  با آن بر روی میز بگذارید واجازه دهید مچ دست بر روی صفحه کلید به آرامی قرار گیرد.

صندلی بهتر است کوسن داشته باشد ،تافشار وارده از صندلی به بدن را کمتر کند و قوس کمر را در هنگام نشستن کمتر کند.

نحوه صحیح نشستن پشت میز کامپیوتر

در صورتی که ارتفاع صندلی تان به درستی تنظیم نشده است همین حالا اقدام کنید و ارتفاع درست و مناسب را برای نشستن انتخاب نمایید.

6-کامپیوتر می تواند  یک عامل  مهم  سردرد باشد

 

 6 اشتباه روزانه که سلامتی و حتی شغل شما را تهدید می کند - webtarget.ir

صفحه نمایش کامپیوتر، مهمترین عامل بیشترسردردهای امروزیست.استفاده بیش از حد ، سردردهای بیشتر را به دنبال خواهد داشت .

این سردردها می تواند ناشی ازتهویه نادرست هوا ، فشار چشم، استرس های عمومی از طرف کار، و یا تولیدگازهای گلخانه ای ازدستگاه فاکس وفتوکپی در محیط کار باشد.

با سردرد خود مبارزه کنید

مضطرب بودن و استرس داشتن می توانند سردردهای سنگینی را خلق نمایند. اگر به مدیتیشن علاقه دارید باید بدانید که این کار سردرد شما را به تدریج ناپدید خواهدکرد.علاوه بر آن راه های ساده ی دیگری نیز وجود دارند که سردرد  شما را  از بین می برند

مثلا با فکر کردن به اتفاقات خوب اخیری که برایتان اتفاق افتاده است میتوانید به آرامش برسید. و  یا بالعکس سعی نمایید نفس عمیقی بکشید و همزمان مغز خود را از اتفاقات خالی نمایید و به هیچ چیز فکر نکنید .

قرار گرفتن بدن در موقعیت بد نیز عامل دیگری برای سردرد شدید است. بنابراین به آرامی حرکات کششی مناسب را بر روی گردن انجام دهید تا با گذشت زمان  دچار مشکل نشوید .

کمبود آب در بدن به ضرر شماست .نوشیدن مقدار آب کافی در طول روز به شما کمک می کند تا با کمبود آب در بدن مواجه نشوید. به خاطر داشته باشید که حداقل 1.2 لیترآب در روز بنوشید.

نتیجه گیری…

  

 6 اشتباه روزانه که سلامتی و حتی شغل شما را تهدید می کند - webtarget.ir

در این روزها، زمانی که تقریبا برای انجام هر کاری نیازبه کامپیوتر احساس می شود، نمی توان فقط به جهت حفظ سلامتی خود استفاده از آن  را  نادیده بگیریم و از طرفی بسیار از افراد هستند که تمام وقت خود را روبه روی کامپیوتر سپری می کنند که این می تواند به از بین رفتن سلامتی آنها تمام شود

بدن انسان  برای بی حرکت  ماندن در ساعات طولانی طراحی نشده است.

تمام عضلات بدن برای فعالیت طراحی شده اند، پس اگر برای مدت طولانی از آن استفاده نکنیم، ماهیچه ها ضعیف شده و از بین خواهند رفت. شما زمانی به اهمیت این نوشته پی خواهید برد که برای بدن و سلامت خود اهمیت بیشتری قائل باشید. بهتر است با دوستان و همکاران خود در این مورد به تبادل نظر بپردازید زیرا تا زمانی که فکر خود را درگیر موضوعی نکنید نمی توانید درک درستی از انجام آن داشته باشید

می خواهیم از شما بشنویم(بله از خود شما)

شیوه زندگی فعال و سالم چگونه است ؟ چه کارهایی برای داشتن زندگی پویا و سالم در عصر کار با کامپیوتر برای خود در نظر گرفته اید؟

و اگر وضع آن  گونه که می خواهید پیش نمی رود ، چه کارهایی برای تغییر شرایط انجام داده اید؟ تجربه خود را با ما درمیان بگذارید.

منبعنویسنده / مترجم : مهسا کیانی

به طراحی وب سایت علاقه زیادی دارم و در این زمینه فعالیت می کنم


40 دیدگاه برای این نوشته ثبت شده است


 1. مسعود درویشیان
  2 March 2013

  سلام و ممنون از مطلب خوبتون.
  من یه مدت به‌دلیل اینکه ساعت‌های خیلی طولانی رو مجبورم پشت کامپیوتر بشینم خیلی خسته می‌شدم و کم‌کم متوجه شدم اگه این‌جوری بخواد پیش بره تا چند سال دیگه بیشتر دووم نمیارم!!! تصمیم گرفتم که هر روز اولین کاری که انجام می‌دم دوچرخه سواری باشه… روزانه حدود 1 ساعت (حدوداً ساعت 6 صبح) همراه با موزیک دوچرخه سواری می‌کنم، هم شادابی و سلامتی خیلی زیادی به‌دست آوردم و هم توی طول روز خیلی انژری زیادی دارم :)
  یکی دیگه از بهترین کارایی هم که کردم این بود یه صندلی خیلی استاندارد خریدم، درسته که هزینه‌اش نسبت به صندلی‌های دیگه خیلی بیشتر بود اما واقعاً ارزشش رو داره چون پای سلامتی در میونه…
  شاید یکی از عادت‌های خیلی بد برنامه‌نویس‌ها، شب زنده‌داری‌شون باشه… من خودم یه مدت کارم همین بود، شب‌ها همیشه بیدار بودم اما این کار واقعاً برای سلامتی مضر هست و همی‌طور بازدهی هم نداره….
  بهترین پیشنهادم اینه که شب زود بخوابید تا صبح زود از خواب بیدار بشید و ورزش صبح‌گاهی رو هم فراموش نکنید… :)
  • مهسا کیانی
   3 March 2013

   سلام آقای درویشیان
   ممنون بابت پیشنهادهای عالیتون  • با گفته های آقای درویشیان کاملا موافقم
   خدا کنه وضع مالیم خوب بشه بتونم یه دوچرخه بخرم :)
 2. داوود
  2 March 2013

  سرکار خانم مهندس کیانی ؛
  با سلام؛ از مطلب بسیار مفید و خوبتون ممنون و متشکرم.
  در خصوص عادتهایی بدی که نام بردید متاسفانه اکثر ما کم و بیش به اونها دچار شدیم.
  همونطور که آقا مسعود(استاد عزیز) عرض کردند من خودم شخصا علاقه خاصی به شب بیدار موندن رو دارم؛ سکوت و آرامش خاصی که شبها داره خیلی خوبه ولی خب به قول شما میتونه عامل مهمی در کم خوابی و به دنبال اون آسیبهای بعدی رو در پی داشته باشه.
  ولی خب قبول کنیم اگه بتونیم شبها رو بیدار بمونیم لذت خاص خودش رو دار؛ ولی خب بهتره که زودتر بخوابیم.
  • مهسا کیانی
   3 March 2013

   سلام آقای داوود
   درسته که شب آرامش خاصی داره پس چه خوبه که از این آرامش برای استراحت کردن استفاده کنیم تا برای کار کردن و اینکه انرژی داشتن در طول روز, هم لذت کار کردن رو بیشتر میکنه و هم مطمئنا موفقیت بیشتری رو با خودش به همراه میاره
   • ريحا
    7 May 2013

    اول تشكر ميكنم از ترجمه تون و اينكه وقت ميذارين ؛
    اما ميخواستم بدونم اگه فقط ٥شنبه شب ها ، يا حالا هر روز ؛ منظورم يك شب در هفته است ؛ رو بيدار بمونيم ، باز هم ضرر داره ؟
  • مهدی
   3 March 2013

   دوست عزیز،

   شخصا تجربه کرده ام که بیدار ماندن در شب، بجز از دست رفتن سلامتی در آینده نزدیک، هیچ چیز دیگری به ارمغان نمی آورد.
   شما چند سال پس از بیدار ماندن درشب، دچار ناراحتی های مختلفی می شوید. ناراحتی های جسمی (سردرد های عصبی)
   و روحی.
   بر خود واجب دانستم که این مطالب را ذکر کنم.
   • مهسا کیانی
    3 March 2013

    سلام دوست گرامی
    مرسی از تجربه ایی که مطرح کردین و ممنون بابت راهنمایی مفیدتون
   • داوود
    3 March 2013

    سلام آقا مهدی؛
    خیلی ممنونم از تجربه واقعا ارزشمندتون که اون رو بیان کردید. راستش رو بخواین گفتم شاید بی ادبی باشه و تو پست قبلی اونو نگفتم. قبلا وقتی که هنوز مجرد بودم؛ گاها مامانم میگفت چرا مثل جغدها عمل می کنی؟ شبها رو بیداری تا دیروقت؟؟
    بعدش هم که متأهل شدیم خانومم تعجب می کرد از اینکه شبها تا دیروقت کار می کنم و صبح هم اول وقت میرفتم سرکار.
    میگفت همه اشخاصی که با کامپیوتر کار می کنن هیمنجوری هستن؟ که خب جواب من هم معلوم بود !! آره همه شون همینجوری هستن.
    ولی خب سعی می کنم به نصیحت شما گوش کرده و شبها رو زودتر بخوابم.
    ممنونم
 3. محسن
  3 March 2013

  سلام.

  مطلب مفیدی بود.

  متاسفانه من دچار بعضی از عوارض بی تحرکی شدم ولی متاسفانه همیشه ورزش کردن رو پشت گوش میندازم.
  • مهسا کیانی
   3 March 2013

   سلام
   موضوع ناراحت کننده ایی از دست رفتن سلامتی
   امیدورارم با خواندن این مطلب و تجربه هایی که دوستان مطرح میکنن از این به بعد ورزش کردن جزیی از فعالیت های روزانتون بشه
 4. نگار
  3 March 2013

  سلام
  مطلب خوبی بود . ممنون .
  من هم مثل بقیه دوستان بعضی نکات رو رعایت نمی کنم ..
  اما الان که این مطلب رو خوندم دوست دارم که بیشتر دقت کنم .
  آخه من هم مدت زیادی رو پشت سیستم میگذرونم .

  باز هم ممنون :)
  • مهسا کیانی
   4 March 2013

   سلام نگار عزیز
   باید عرض کنم که هدف این مطلب هم همینه; که همه ی طراحان و برنامه نویسان رو متوجه سلامتیشون کنه
 5. حامد
  3 March 2013

  منم مدتی دچار حالات خاصی ناشی از ساعات طولانی برنامه نویسی و استفاده از کامپیوتر شده بودم.یکسری تغییرات تو برنامه کاریم ایجاد کردم والان واقعاً از خودم راضیم و البته بازدهی کارم افزایش قابل توجهی پیدا کرده.
  1. یکسری فعالیت های روزانه که ازشون فاصله گرفته بودم رو دوباره آغاز کردم.مثلاً شروع کردم به سبزی کاری و گل کاری تو باغچه خونه، شستن ظرفهای خونه بجای مادر،خوردن با حوصله ی یک میوه تو حیاط و …
  2. تنظیم ساعت خواب.ساعت 12 شب الی 7.30 صبح
  3. به شدت فاصله گرفتن از شبکه های اجتماعی
  4. مطالعه مقالات و ایبوک هایی مورد نیازم بصورت پرینت شده.
  5. هر نیم ساعت به مدت یک الی دو دقیقه بلند میشم و قدم میزنم.

  شاید بعضی از موارد(خصوصاً مورد یک) یه مقدار خنده دار یا عجیب باشه ولی برای شرایط من کاملا جواب داده.

  با تشکر از خانم کیانی بابت ارائه ی این مطلب.
  • مهسا کیانی
   4 March 2013

   سلام آقای حامد
   بسیار متشکرم بابت مطرح کردن تجربیات با ارزشتون
   قطعا ایجاد این تغییرات زمان میبره و ممکنه هر کدام به تنهایی تغییر کوچکی به حساب بیاد, اما برای موفقیت ,لازم و ضروریه
 6. محمد مهذب
  4 March 2013

  همکار ارجمند
  با سپاس از مقاله شما . امروز جدا از ترجمه شیوا و محتوای مناسب مقاله متوجه یک اشتباه شدم. من هیچ وقت لینک منبع رادر مقاله ها قرار نمی دادم . امروز این لینک پایین که شما قرار دادید منو متوجه کرد .
  متشکرم
  • مهسا کیانی
   4 March 2013

   جناب آقای مهذب
   من هم از شما متشکرم که وقت گذاشتین و مطلب رو خوندین 7. تمام مطلب رو نخوندم فقط سر تیتر هارو ولی این دلیل نمیشه بابت این پست فوق العاده تشکر نکنم هرچند که ،نه تنها این مطلب بلکه از تمام اظهار نظرها و راهکار ها که در دنیا گفته میشه برای هر کاری کامل نیستن (بدبین نیستم) اما امیدوارم که بابت اینکه مطلب رو کامل نخوندم و نظر دادم به من خورده نگیرید!
 8. مهدی
  4 March 2013

  با سلام و تشکر از مطلب بسیار خوبتون

  بعنوان کسی که حدود 12 سال داره برنامه نویسی میکنه بیشترین مشکلی که داشتم ناراحتی چشم هست. بارها شده که بعد از یک روز کاری وقتی برمیگردم خونه حس میکنم میتونم تا ساعتها کار کنم، ولی خستگی و فشار بیش از حد چشمم این اجازه رو نمیده. دیگه با ابزارهایی مثل تبلت هم که این چشم بیچاره فرصت نفس کشیدن نداره!

  بازم ممنون از این مطلب مفید
  • مهسا کیانی
   4 March 2013

   سلام
   ممنونم بابت تجربه ای که بیان نمودین
   امیدورام از این به بعد تمرین 20 -20 (هر 20 دقیقه 20 ثانیه اطراف را نگاه کردن) یادتون نرود
 9. حسین کردآبادی
  6 March 2013

  ممنون و متشکر..واقعا خیلی مفید بود …منتظر مقاله های خوب شما هستم
 10. علیرضا
  6 March 2013

  شاید این مطلب فرصتی شد که خودمو یک کم تکون بدم !

  مرسی.
 11. Mt.rezaei
  7 March 2013

  ممنون بابت مطالب مفیدتون خانم کیانی
 12. فاتن
  8 March 2013

  خانم مهسا کیانی مطالب شما بسیار عالی و مفید بودن

  واقعا ممنون ، به نکات مهمی اشاره کرده بودی. راستش من

  اینقدر به صفحه مانیتور خیره میشم که یادم میره حتی پلک

  بزنم . اصلا فک کنم من همه ی این درد هارو دارم.

  سعی میکنم که تمرین رو داشته باشم و انشاا… به مشکلی بر نخورم .

  بازم ممنون از ترجمه ی خوبت.
  • مهسا کیانی
   8 March 2013

   سلام فاتن عزیز
   من هم از شما ممنونم که وقت گذاشتی و مطلبم رو خوندی
   و امیدوارم که هیچ وقت به مشکلی بر نخوری و ورزش کردن رو فراموش نکنی
 13. آرمان
  10 March 2013

  من به تازکی دیسک کمر گرفته ام // واسه یه آدم 18 ساله افسردگیه زیادی داره که بخواد با دیسک کمر عمرشو بگذرونه.
  مرسی از مطلب فوق العاده ای که گذاشتی، استفاده کردم !
  • مهسا کیانی
   10 March 2013

   خواهش می‌کنم آقای ارمان ٬ واقعا متاسف شدم
   و امیدوارم که از این به بعد با راهکار های گقته شده جلوی بدتر شدنش رو بگیرید تا زندگی شاد و راحتی رو تجربه کنید
 14. محسن
  11 March 2013

  سلام
  ممنون بابت مطلب ولی عوارض دیگه ای هم به وجود میاد که شما بهش اشاره نکردین.
  یکیش بواسیر هست و خیلی آزار دهنده است، من تازگی ها شک کردم که مبتلا شدم به همین دلیل هم سعی میکنم چند ساعت یه بار بلند شم یه چرخی بزنم هم تو تغذیم دقت کنم و غذاهای فیبر دار مثل سبزی رو بیشتر بخورم.
  • مهسا کیانی
   11 March 2013

   سلام
   ممنون از شما بابت مواردی که مطرح کردین
 15. حسين
  13 March 2013

  منم مدتيه احساس ميكنم كمرم درد ميكنه و وقتي كامنت آرمان رو خوندم مو به تنم سيخ شد.
  ميخوام همين فردا برم همه جامو چك كنم از كمر گرفته تا چشم ببينم اگه مشكلي داشتم از الان به فكر رفعش باشم.

  البته نكته مثبت اينه كه هميشه ورزش ميكنم و تو فكرشم هرجور شده يكي از دستگاه هاي ورزشي رو بگيرم هرروز تمرين كنم.

  واقعا بايد قدر سلامتيمون رو بدونيم…
 16. CGblur
  17 March 2013

  مطلب شما کامل و ارزشمنده و از همه ی دوستان خواهش میکنم که جدی بگیریدش
  من نزدیک 9 سال با کامپیوترم و مثل خیلی ها تلسم این دنیای جادویی شدیم!
  این اواخر مشکل میدان دید و شبکیه چشم پیدا کردم که کاملا جدیه
  ازتون میخوام خیلی مواضب باشید …
 17. اونترنت
  2 April 2013

  خیلی ممنون
 18. داریوش
  21 April 2013

  اوه پسر
  بنظرم باید یکوچولو تغییرات بزرگ تو رفتارام بدم
 19. مهدی
  1 May 2013

  برعکس شما من 9 ساله تکواندو روه طور حرفه ای شروع کردم و الان دان 2 دارم و 19 سالمه
  و طراحی گرافیک وس ایت رو هم 2 ساله که شروع کردم وبرای خودم دارم تردمیل و دوچرخه میخرم که کمتر از وسایل نقلیه استفاده کنم و هرجا میرم با دوچرخه میرم
  من به سلامتیم همونقدر اهمیت میدم که به طراحی سایت و گرافیک اهمیت میدم
  من به تازگی طراحی سایت رو شروم کردم و حرفه ای نیستم
 20. کوثر
  10 September 2013

  یکی از بدترین سردرد ها,همین سردردی هست که به وسیله ی کامپیوتر به وجود میاد!
 21. بی نهایت
  20 February 2014

  سلام. ممنون از مطلب مفیدتون، نکته‌های واقعا مفیدی داخلش بود. :)
  فقط نمیدونم من چرا اینقد دیر مطالب شما رو میبینم! تقریبا یک سال گذشته از انتشارش!!! :|
 22. حامد
  4 July 2014

  سلام
  منم چند ساله که سندرم مچ دست گرفتم تا حدی که یک ضربه بسیار آروم به مچم باعث درد شدید اون میشد
  البته الان به اون شدت نیست ولی یک نفر آدم سالم می‌تونه مچ دستش رو حدود 90 درجه بالا و پایین ببره و من فقط حدود 15 درجه، در مورد چپ و راست هم شاید 5 درجه
  مثل اینکه غضروفش هم تقریبا تموم شده

  یه مدت گردن درد شدید گرفتم که خوشبختانه با آوردن مانیتور حدود 15 سانتی متر بالاتر از سطح میز حل شد

  قبل از اینکه اینطوری بشه تلویزیون رو که می‌دیدم در این مورد صحبت می‌کنه می‌گفتم نه بابا من چند ساله دارم کار می‌کنم هیچیم هم نشده اما الان می‌بینم راست می‌گفتن

  دکتر هم آب پاکی رو ریخت گفت استخونهای دستت جابجا شده و دیگه هیچ کاریش نمیشه کرد اگر زودتر اقدام می‌کردی شاید میشد، همه اینها رو گفتم که شما هم به فکر باشید

  در مورد شب هم منم مثل شما تقریبا همه شبها بیدار بودم ولی الان یه مدته 12 می‌خوابم و بعد از اذان معمولا بیدارم، تازه می‌فهمم چقدر صبح بیدار شدن خوبه اینقدر آدم وقت داره که نمی‌دونه از کجا اومده انگار 24 ساعت شده 36 ساعت

  کلی که کار انجام میدم تازه میشه 8 صبح ! تازه اونم نه با خستگی شبانه و چرت زدن بلکه کاملا سرحال و با نشاط
  • مهسا کیانی
   5 July 2014

   سلام
   و
   تشکر فراوان که تجربیاتتون رو در اختیار ما قرار دادین
 23. سیدوحید حسینی
  5 October 2014

  سلام مهندس کیانی مطلب خیلی عالی بود منم سالهاست که همین عادتهای شایع رو دارم خودم واقعا خسته شدم تایم خاصی برای خواب ندارم اکثر مواقع کمر و گردن درد شدیدی دارم گاهی اوقات فکر میکنم این کارو کنار بزارم برم سراغ کاری دیگه ولی بازم با این وجود نمی تونم ازش جدا بشم چون بهش عادت کردم و جزیی از زندگیم شده
 24. مهدی صمیمی
  3 May 2020

  ممنون. در ترجمه شما ساده نویسی رعایت نشده و وفاداری به متن رو فدای سادگی و روان بودن جملات کرده اید.دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کامنت های شما بعد از تأیید توسط نویسنده وبلاگ، منتشر خواهند شد.

لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به پست بالا باشد. اگر حرف دیگری دارید و یا قصد تماس با من را دارید، از فرم تماس استفاده کنید.

شما میتوانید با مراجعه به سایت گراواتار یک آواتار اختصاصی برای خود تعریف کنید، تا در کنار نام شما نمایش داده شود

برای قرار دادن کدهای نمونه می توانید از تگ های [php] ، [html] ، [css] و [js] استفاده کنید.
به عنوان مثال کدهای php را می توان به صورت زیر قرار داد:
[php] var $whoLoveIranians = "WebTarget!"; [/php]کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت وب تارگت محفوظ است ©2024 وب‌تارگت

استفاده از مطالب وب سایت در سایر وب سایت‌ها و نشریات چاپی با ذکر منبع آزاد است.